Китайський автоконцерн Chery, переговори про партнерство з яким вела російська група "Соллерс Авто", через санкційні ризики вирішив відмовитися від планів локалізації на основному підприємстві групи - "Ульянівському автозаводі" (УАЗ).

Як пише ЦТС, про це повідомили Вєдомості з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Основною причиною, за словами співрозмовників видання, стало потрапляння УАЗу до санкційного списку ЄС на початку червня.

За інформацією російських ЗМІ, китайський автоконцерн все ж може розглядати можливість локалізації в рф, але поки невідомо, на майданчику якого саме підприємства. Крім того, якщо локалізація все ж буде налагоджена, то продукція скоріш за все буде випускатися не під основним брендом Chery.

Про спільний проект "Соллерс Авто" та Chery з локалізації виробництва машин китайської марки на базі Ульянівського автозаводу в рф повідомили вперше за підсумками переговорів президента росії путіна та голови КНР Сі Цзіньпіна в Пекіні на початку лютого поточного року. Тоді передбачалося, що між компаніями буде укладено стратегічне партнерство, яке включатиме не лише випуск автомобілів, а й розвиток нових технологій у галузі електротранспорту, перспективних модулів та матеріалів для автопрому. Конкретні параметри проекту сторони планували зафіксувати до середини 2022 року.

Після відкритого воєнного вторгнення рф в Україну і введення антивоєнних західних санкцій щодо країни-агресора, автовиробництво в росії почало скорочуватися, а подекуди і призупинятися через відсутність західних комплектуючих.