Російська фірма "Агрокомплекс ім. Ткачова"‎ захопила всі активи українського агрохолдингу "Агротон", розташовані в Луганській області.

Як пише Ліга, про це повідомила материнська компанія холдингу Agroton Public Limited.

Активи були втрачені ще 21 травня, але компанія заявила про це на Варшавській біржі тільки 8 серпня.

Керівництво Agroton Public звернулося до правоохоронних органів із проханням дати правову оцінку та притягнути до відповідальності осіб, які брали участь у захопленні активів компанії.

Основним акціонером російського "Агрокомплексу ім. Ткачова"‎ є колишній міністр сільського господарства росії Олександр Ткачов. Компанія має ім'я його батька Миколи. Основний бізнес родини Ткачових розташований у Краснодарському краї росії, але в червні 2022 року він також придбав активи кримського агрохолдингу "Дружба народів", який до 2017 року належав українському холдингу МХП.

"Агротон" працює на ринку України з 1992 року та спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур, виробництві й реалізації продукції тваринництва. Земельний банк "Агротона" до повномасштабного російського вторгнення становив близько 110 000 га у Луганській і Харківській областях. Групі належать дві птахофабрики у Луганській області.

Читайте також На Київщині заарештовані чотири літаки колаборанта, що допомагає окупантам вивозити зерно з півдня України