Проєкти із збільшення пропускної спроможності портів на Дунаї потребують до 200 млн доларів інвестицій, а їхня модернізація дозволить збільшити потужності до 25 млн тонн вантажів на рік, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков під час виступу на Конференції з питань відновлення України у швейцарському Лугано.

Про це пише ЦТС з посиланням на Укрїнформ.

За словами Кубракова, програма з розбудови річкових шляхів вантажних перевезень включатиме чотири компоненти. По-перше, йдеться про подальшу імплементацію проєкту з навігації "Дунай - Чорне море" та роботи з поглиблення дна портів Рені та Ізмаїл. По-друге, Україні потрібно модернізувати існуючі судна, а згодом і розпочати будівництво нового навігаційного флоту.

"Наразі транспортування здійснюється суднами, яким понад 20 років. Вони потребують модернізації. Ми розуміємо, що нам потрібно використовувати судна більшої потужності. Ми працюємо над тим, щоби збільшити парк існуючих суден", - наголосив Кубраков.

Третім компонентом програми розвитку вантажоперевезень Дунаєм має стати безпосередньо модернізація портів Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ для збільшення їхньої пропускної можливості.

"Порти Дунаю вже демонструють фантастичні результати, але ми плануємо збільшити їхню потужність до 25 млн тонн вантажів на рік", - сказав міністр.

Нарешті, за його словами, потрібно створити умови для безперешкодного сполучення між портами залізничними шляхами, в тому числі побудувати з ними пряме залізничне сполучення.

"Ми хочемо збільшити потужності залізниці Ізмаїл-Рені, що зробить нас ще більш ефективними", - зазначив Кубраков.