На західному кордоні України утворились кілометрові черги легкових автомобілів, які везуть на пільгове розмитнення.

Як передає ЦТС із посиланням на Лігу, про це повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита.

"Спостерігаємо суттєве збільшення кількості легкових транспортних засобів на в’їзд до України в пунктах пропуску на всій ділянці державного кордону. У випадку з Угорщиною ці черги розтягнулися на декілька кілометрів та іноді сягають до 800 автомобілів. Трохи краща ситуація на словацько-українському кордоні, однак вона також викликає неабияке занепокоєння", - зазначив він.

За словами голови ОДА, черга стосується лише автомобілів, які везуть на розмитнення. Туристи, транзитні транспортні засоби і т. д. рухаються вільно.

"Щодо черги, яка виникла, то тут є низка об’єктивних та суб’єктивних чинників. Трафік збільшився у сотні разів, машини на розмитнення їдуть не лише з Угорщини, а й із країн Прибалтики, Польщі та інших. Значна частина авто не має відповідно оформлених документів, що значно ускладнює пропуск та оформлення", - заявив Микита.

Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який із 1 липня відновлює скасоване в березні оподаткування транспортних засобів, що ввозяться громадянами. Поки що, однак, він не підписаний президентом.

Після звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 17,8 млрд грн. За цей час до України заїхали понад 163 000 автомобілів, причому були непоодинокі випадки ввезення авто преміумкласу.

Читайте також В Україні змінили правила перетину кордону для автомобільних перевізників