Румунія забезпечила транзит понад 1 млн тонн зернових з України від початку повномасштабного наступу росії, заявив Президент Румунії Клаус Йоганніс на спільній з лідерами України, Німеччини, Франції та Італії пресконференції у Києві.

Про це пише ЦТС з посиланням на Укрінформ.

"Ми бачимо, що є ще один елемент шантажу з боку росії - вона обернула на зброю експорт зернових з глобальними наслідками. Ми сьогодні говорили про можливі шляхи розв'язання продовольчої кризи", - сказав Йоганніс.

Він зауважив, що одним з таких шляхів є транзит українського експорту через Румунію, яка вже слугує як перевал зернових.

"Ми працюємо над тим, щоб знайти найліпші рішення для забезпечення транзиту через наш румунський чорноморський порт Констанца і також наш порт на Дунаю. Від початку російської навали порт Констанца забезпечив вже транзит понад мільйона тонн зернових з України", - поінформував президент.

Йоганніс також заявив, що невиправдану і нічим не спровоковану агресію росії треба зупинити.

"Ми обговорили з президентом Зеленським конкретні шляхи , як подолати цю екзистенційну загрозу. Ми й надалі шукатимемо комплексні рішення, як допомогти Україні чинити опір російській навалі", - підкреслив політик.