Мінрозвитку за підтримки EY та RST провели круглий стіл щодо ролі транспортної інфраструктури у відновленні України. Захід відбувався в рамках Конференції з відновлення України URC 2025.
Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Мінрозвитку.
Заступниця міністра розвитку громад та територій України Марина Денисюк акцентувала увагу на викликах, спричинених війною: масштабні руйнування транспортної інфраструктури, постійні атаки на морські порти, залізницю, зруйновані мости та дороги.
Вона підкреслила, що попри ці втрати, транспортна система України демонструє стійкість і швидко відновлюється там, де це можливо. Зокрема, продовжують функціонувати залізничні перевезення, розвиваються Дунайські порти та морський коридор, через який вже перевезено понад 130 млн тонн вантажів, зокрема 80 млн тонн аграрної продукції.
Окрему увагу приділили інвестиційним потребам сектору, що до 2025 року оцінюються у 3 млрд доларів. Також було представлено стратегічні пріоритети міністерства, серед яких: модернізація прикордонної та дорожньої інфраструктури, розвиток "Шляхів солідарності" з ЄС, оновлення залізничної логістики, проєкти державно-приватного партнерства в портах, підтримка авіаційної галузі, як одного із ключових та системоутворюючих компонентів післявоєнного відновлення України.
Під час обговорення учасники круглого столу - представники урядів, міжнародних фінансових інституцій та бізнесу - підтвердили свою готовність підтримувати Україну в модернізації транспортної інфраструктури та поглибленні інтеграції в європейську транспортну мережу.
Зокрема, Європейський банк реконструкції та розвитку та Укрзалізниця оголосили про підписання угод на суму 54 мільйони євро. Залучені кошти будуть спрямовані на підвищення безбар’єрності вокзалів, реінтеграцію ветеранів-залізничників і створення децентралізованої генерації електроенергії, що посилить енергонезалежність української залізниці та сприятиме скороченню енерговитрат.
У круглому столі також взяли участь: голова Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин, який представив прогрес у відновленні прикордонних переходів, під’їзних шляхів та модернізації національної мережі автомобільних доріг; генеральний директор АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський, який поділився інформацією про наявні проєкти з модернізації та відновлення залізничної інфраструктури; та голова Адміністрації морських портів України Олександр Семирга, який надав оновлену інформацію щодо робочого стану, модернізації та відновлення морських портів України.
Захід, що відбувся в рамках Конференції з питань відновлення України став важливою платформою для координації зусиль та мобілізації ресурсів для спільного відновлення транспортної системи України.
Читайте також Римські меморандуми: що анонсували для транспортної інфраструктури на URC 2025