Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроєкт про використання регіонами "гуманітарного" громадського транспорту. Йдеться про розроблений Мінрозвитку законопроєкт № 12177-1 "Про внесення змін до деяких законів України щодо задоволення потреб населення у перевезеннях в умовах воєнного стану".

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Мінрозвитку.

Законопроєкт дозволяє комунальним підприємствам використовувати для перевезень пасажирів громадський транспорт, отриманий у якості гуманітарної допомоги. 

Також нардепи підтримали подальший розгляд законопроєкту за скороченою процедурою. Загалом, підтримку ініціативи висловили 283 народних депутати.

"Працюємо над тим, щоб громади могли забезпечити стабільне транспортне сполучення. Особливо, коли йдеться про прифронтові регіони. Регіони неодноразово звертались із простим запитом: дати можливість використовувати громадський транспорт, який їм було передано як гуманітарну допомогу. Ми зі свого боку запропонували, яким чином внормувати відповідне питання. Сьогодні Верховна Рада зробила крок до того, щоб підтримати транспорт в громадах," - наголосив віце-прем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Серед основних положень проєкту закону: стосується гуманітарної допомоги від українських, так і міжнародних донорів у вигляді транспортних засобів для перевезень пасажирів; набувачами гуманітарної допомоги можуть ставати комунальні підприємства - перевізники автомобільним чи міським електричним транспортом; гуманітарною допомогою можуть визнаватись автобуси не нижче стандарту екологічності Євро-3, тролейбуси, трамваї, електробуси, вагони метро; врегульовується питання передачі отриманих транспортних засобів третім особам; уточнено межі законного використання такої допомоги для попередження ризиків безпідставного притягнення до кримінальної та/або адміністративної відповідальності. 

За час повномасштабного вторгнення майже 90 українських громад з 13 областей отримали громадський транспорт у якості гуманітарної допомоги. Йдеться про більше 400 автобусів, десятки трамваїв та тролейбусів. 

"Тож схвалення законопроєкту дозволить використовувати вже отриманий транспорт та сприятиме тому, що громади не будуть відмовлятись від подальшого отримання транспорту від благодійників", - додали в відомстві.