28% зупинок громадського транспорту є безбар’єрними. Такі результати масштабного моніторингу стану безбар’єрності будівель і споруд, проведеного Міністерством розвитку громад та територій.
Цього року моніторинг проводився за розширеним переліком об’єктів дослідження - вперше обстежувався стан вулиць, зупинок громадського транспорту та об’єктів благоустрою, повідомляє ЦТС, посилаючись на Мінрозвитку.
За підсумками 2024 року, обстежено 93 тис об’єктів, що суттєво більше, порівняно з минулим роком, коли було перевірено близько 54 тисяч.
Загальні результати моніторингу засвідчили, що 20% перевірених об'єктів є безбар'єрними. Найкращий показник безбар'єрності мають заклади охорони здоров'я - 43%, центри надання адміністративних послуг - 41% та банки – 36%.
У розрізі доступності вулиць і доріг найкраще облаштовані зупинки громадського транспорту - 28% з них є безбар’єрними, а також вулиці, що ведуть до лікарень - 25%. Щодо об’єктів благоустрою та пішохідних шляхів руху на центральних вулицях відповідно 22% та 16% з них є безбар’єрними.
До регіонів з вищим ступенем безбар’єрності віднесено Закарпатську, Чернівецьку, Хмельницьку, Вінницьку, Одеську, Миколаївську, Рівненську, Чернігівську, а також Харківську області. Слідом за ними - Івано-Франківська, Тернопільська, Волинська, Житомирська, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська області та місто Київ.