Генеральний секретар НАТО Марк Рютте оголосив про початок нової військової діяльності НАТО для посилення захисту критичної інфраструктури. Про це він повідомив під час зустрічі країн-членів НАТО, які мають вихід до Балтійського моря, у вівторок14 січня, в Гельсінкі, передає ЦТС із посиланням на прес-реліз, поширений Центральним штабом НАТО в Європі (SHAPE). У заяві Рютте йдеться, зокрема, про посилення військової присутності НАТО в Балтійському морі та покращення здатності союзників реагувати на дестабілізуючі дії.

Для реалізації ініціативи "Baltic Sentry" ("Балтійська варта") планують задіяти фрегати та морські патрульні літаки. Генеральний секретар також оголосив про розгортання нових технологій, включаючи невеликий флот військово-морських безпілотників, і підкреслив, що НАТО працюватиме з союзниками над інтеграцією національних засобів спостереження - все для покращення здатності захищати критичну підводну інфраструктуру та реагувати, якщо це необхідно.

Рютте також підкреслив: Фінляндія продемонструвала, що тверді дії в рамках закону можливі. За його словами, капітани кораблів повинні розуміти, що потенційні загрози інфраструктурі країн НАТО матимуть наслідки, включаючи можливу посадку, конфіскацію та арешт.

Наприкінці 2024 року в Балтійському морі було пошкоджено підводні кабелі зв'язку між Фінляндією та Естонією. Після цього затримано судно Eagle S з тіньового флоту танкерів російської федерації.

Пізніше Швеція повідомила, що посилить нагляд за суднами на Балтиці, щоб захистити критично важливу підводну інфраструктуру.