Інспекційна перевірка в Міжнародному аеропорту "Бориспіль" пов’язана із завершенням 4-х річного циклу нагляду, повідомляє ЦТС. Представники комісії проаналізували надану документацію та проінспектували стан аеродрому та інфраструктуру.
"Максимальне збереження об’єкта критичної інфраструктури країни - аеропорту Бориспіль та його сертифікаційної придатності - головний виклик під час війни", - зазначила голова позапланової інспекційної перевірки, заступник начальника управління, державний інспектор з безпеки авіації відділу сертифікації аеродромів управління аеродромів та аеропортів Леся Григор’єва.
За її словами, перевірка підтвердила, що поточний стан аеродрому відповідає вимогам законодавства України у галузі цивільної авіації та міжнародним стандартам.
Влітку цього року в авіапідприємстві зазначали, що 2,3 тис. співробітників аеропорту нині перебувають у простої, а 750 - на ротаційній основі працюють щодня. Підприємство протягом повномасштабної війни продовжувало сплачувати податки до держбюджету, перерахувавши у 2022-2023 рр. понад 500 млн грн. Відзначається, що в аеропорту за останні два роки було впроваджено масштабну програму зменшення витрат. При цьому підприємство продовжує вносити оплату за комунальні платежі, збереження державного майна аеропорту та орендарів, витрати на охорону та технічне обслуговування аеродромів, терміналів, техніки та обладнання. Йшлося і про те, що велика кількість повітряних суден, що зберігаються в аеропорту, вимагають технічного обслуговування та підтримки льотної придатності.
Відтак, Міжнародний аеропорт Бориспіль звернувся до Кабміну з проханням розглянути надання йому матеріальної допомоги за рахунок коштів державного підприємства "Морський торговельний порт Південний".