Країни Європейського Союзу офіційно ухвалили 14-й пакет санкцій проти росії у зв’язку із її агресією проти України, який поширює тиск на російську енергетику та містить заходи для запобігання спробам обминати європейські санкції.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Ради ЄС.

"Ці заходи мають на меті вразити високодохідні сектори російської економіки, такі як енергетика, фінанси та торгівля, і надалі ускладнити обходження санкцій ЄС", - йдеться у повідомленні.

Центральним елементом стали санкції проти російського зрідженого газу.

Євросоюз не забороняє його імпорт, але європейські термінали більше не будуть використовуватися для реекспорту LNG у треті країни. Це стосується як рейдової перевалки "борт-борт", так і перевалки з судна на берег.

Крім того, Євросоюз заборонив постачання товарів, технологій та послуг для російських LNG-заводів, таких як "Арктик LNG-2" та "Мурманськ LNG".

Євросоюз також почав боротися з російським тіньовим флотом: у санкційному списку 27 танкерів.

Серед великих компаній, що потрапили до 14-го пакету санкцій: судноплавна компанія "Совкомфлот"; пасажирська авіакомпанія "Уральські авіалінії"; вантажний авіаперевізник "Волга-Днепр" (разом із власниками).

Також 14-тий пакет включає обмежувальні заходи щодо 116 фізичних та юридичних осіб, "відповідальних за дії, що підривають або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України".