Судноплавна компанія CMA може відновити перевезення контейнерів до одного з портів Великої Одеси з липня.

Про це в блозі на ЦТС розповів комерційний директор Global Ocean Link Володимир Гузь.

Він зазначив, що на сьогодні повернулися контейнерні лінії Maersk, однак це відбулося через агентів.

"Також повернулася компанія Hapag напряму, але через фідерні судна. MSС якраз у червні заводять своє судно на Одесу", - розповів Гузь.

Він додав, що CMA анонсують на середину липня відновлення роботи по прямим заходам суден.

"Більшість потужних ліній вийшли на зв'язок, решта очікується -  і перспектива тут є позитивною", - підсумував комерційний директор Global Ocean Link.

Нагвадаємо, ЦТС писав, що Maersk запустилв перший контейнерний сервіс до портів Великої Одеси після початку повномасштабної війни.

Мова поки що не йде про суднозаходи великих морських контейнеровозів. Maersk у співпраці з українською компанією Iteris використовуватиме для перевезень судно місткістю 1100+ TEU. Фідерні контейнерні перевезення здійснюватимуться між румунським портом Констанца і портом Чорноморськ, як і у випадку з Hapag-Lloyd.

Нагадаємо, 3 квітня 2024 року вперше від початку повномасштабної війни до одного з портів Великої Одеси зайшло судно з контейнерами. Виконувалися фідерні перевезення контейнерів до закордонного хабу, де їх вантажили на океанські контейнеровози світових контейнерних ліній. Згідно даних із відкритих джерел, судно заходило до Чорноморська. Звідти воно вирушило до румунського порту Констанца.

А вже 21 квітня до порту Чорноморськ зайшло судно Pros Hope - перший контейнеровоз, який прибув до портів Великої Одеси від початку повномасштабного російського вторгнення не в рамках фідерного сервісу, а безпосередньо з початкової точки відправлення.