В аеропорту Ташкенту 18 червня місцеві спотери сфотографували літак Boeing 737-808 в лівреї авіакомпанії Supernova, що входить до Групи Nova ("Нова пошта").

Як пише ЦТС, в коментарі до фото сказано, що у Ташкенті літак робив технічну зупинку.

Дані сервісу Flightradar24 свідчать, що 17-18 червня повітряне судно виконало рейс по маршруту Гуанчжоу-Ташкент-Софія. Потім літак відправився до Литви - спочатку у Вільнюс, а потім у Шяуляй.

926545_1718706095 (1)

З огляду на відсутність нанесеного на борту нового реєстраційного номеру, можна припустити, що переліт з Китаю до Європи носив технічний характер і про виконання регулярних рейсів мова наразі ще не йде. За інформацією, якою володіє ЦТС, регулярні перевезення літаком можуть бути розпочаті ближче до осені. 

Відомо, що повітряне судно було побудоване в 2007 році. Раніше літак працював у флоті  німецької Air Berlin, а потім - російської чартерної компанії Royal Flight, що припинила роботу в 2022 році на тлі західних санкцій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Supernova Airlines має намір запустити трансконтинентальні перевезення вантажів на власному вантажному літаку. До початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну "Нова пошта" планувала отримати два вантажні літаки Boeing 757-200F, і навіть мала попередні домовленості про їхній лізинг. На них поштовий оператор планував налагодити прямі рейси із США та Китаю до України.

Зараз у парку Supernova Airlines наявні два літаки Ан-26, які можуть здійснювати перельоти регіональними маршрутами.