Глава Maersk Вінсент Кларк заявив, що ціна підтримки праце- та конкурентоспроможності порту Гамбург надто велика, і Німеччині доцільно розвивати порт Бремерхафен.

Про це пише ЦТС з посиланням на Die Zeit.

Кларк пояснив, що лише підтримка необхідних глибин у каналі вздовж річки Ельба обходиться гамбурзьким платникам податків у понад 100 млн євро щорічно. При цьому Бремерхафен, що не має проблем з глибинами, знаходиться всього в 100 км від Гамбурга.

Глава Maersk припустив, що Німеччині доцільно розвивати Бремерхафен як головну браму для своєї зовнішньої торгівлі, а територію порту Гамбург віддати під міську забудову.

При цьому він визнав, що його позиція, звичайно, не об'єктивна: Maersk є акціонером одного з трьох терміналів Бремерхафена.

В останню декаду конкурентоспроможність порту Гамбург сильно постраждала через збільшення розміру контейнеровозів, які обслуговують торгівлю Азія-Європа. Найбільші сучасні контейнеровози не можуть заходити в порт при повному завантаженні через глибинні обмеження в руслі Ельби.

У 2019 році після багаторічних суперечок і судів Гамбург погодив порту поглиблення річки, щоб збільшити припустиму осадку суден, що заходять до Гамбурга, до понад 16 метрів.

Роботи над проектом вартістю 800 млн євро завершилися на початку 2022 року. Однак, проблема полягає в тому, що течія приносить занадто багато мулових мас, що ускладнює підтримку глибин після завершення днопоглиблювальних робіт.