Київський метрополітен планує добудувати метро на Виноградар щонайбільше через 2,5 року, повідомив в.о. начальника КП "Київський метрополітен" Віктор Вигівський.

Про це пише ЦТС з посиланням на Ліга Бізнес.

"Ми зі своєї сторони орієнтуємося на розроблену проєктну документацію, яка пройшла держекспертизу. Згідно з цією документацією у нас термін проведення і закінчення робіт - до 30 місяців", - зазначив він.

Керівник підприємства пояснив, що "це процес не швидкий і казати, що це може бути зроблено за рік або пів року, ми не будемо".

"Ми враховуємо воєнний стан і наявність фінансування. Однак ми сподіваємося, що до 30 місяців, це той термін, який дасть можливість виконати всі роботи з урахування наявних умов", - додав Вигівський.

ЦТС писав, що 13 травня "Київський метрополітен" оголосив тендер на продовження будівництва метро на Виноградар. Очікувана вартість закупівлі становить 13,9 млрд грн. 

Нагадаємо, у грудні 2023 року КП "Київський метрополітен" у судовому порядку розірвав договір з АТ "Київметробуд" через незадовільні терміни виконання робіт. Також у суді вирішується питання щодо стягнення частини попередньої оплати.

Наразі побудовано правий перегінний тунель протяжністю майже 1 250 метрів від станції "Мостицька" до станції "Сирець". Крім того, завершене будівництво основних конструкцій перегінного вентиляційного вузла, частково збудовані двоярусні тунелі тощо.