З порту Маріуполя російські окупанти спромоглися відправити вантажний потяг в напрямку Волновахи.

Як передає ЦТС, відповідне відео оприлюднив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

"Перший потяг з Маріупольського порту до станціїВолноваха сьогодні вийшов з порту. Перша платформа, яку ви бачите, задля мінної безпеки, аби не підірвали тепловоз.

Screenshot - 03_05_2024 , 8_50_26

Також в порту зафіксовано нову партію бетонних укріплень для фортифікацій поміж будівельних панелей", - повідомив він 2 травня.

"З урахування швидкості розбудови залізниці в районі с. Гранітне цю новину в хороші записати важко", - додав Андрющенко.

Screenshot - 03_05_2024 , 8_51_11

Раніше повідомлялося, що окупанти тягнуть нову гілку між селищами Новоселівка і Бурне. Перше розташоване поруч із залізничним шляхом Маріуполь-Волноваха-Донецьк, а друге - на гілці, що виходить на маршрут Донецьк-Амвросіївка-Таганрог (рф).

Реалізація цього плану дозволить швидше доставляти боєприпаси, підкріплення, важку техніку та озброєння з росії до Волновахи, яка є вузловою станцією і має пряме сполучення з Токмаком через Пологи та Кам’янку - ключовими населеними пунктами окупованої частини Запорізької області.

Окрім того, новою залізницею росіяни зможуть опертивніше перекидати свої сили між сходом і півднем.

Через Волноваху проходить і залізничний шлях від Маріупольського морського порту до Донецька.

Поблизу села Гранітне, про яке згадує радник мера Маріуполя, російські окупанти будують залізничний міст через річку Кальміус. Ця споруда має стати складовою залізниці, яку окупанти будують від Ростовської області рф. Таким чином російські загарбники працюють над створенням сухопутного залізничного маршруту з росії до Криму.