Український холдинг Kernel, який вже має три судна у своєму флоті, планує і надалі здійснювати подібні придбання, а також продавати судна, у разі необхідності.

Про це в інтерв’ю ЦТС розповів керівник департаменту перевалки та флоту, дивізіону логістики Kernel Юрій Кізлевич.

Він повідомив, що сегмент флоту компанії працює дуже ефективно в умовах українського чорноморського коридору. Цей напрям прибутковий та дозволяє більш гнучко керувати процесами кожного з логістичних ланцюгів.

"Безумовно, ми плануємо постійно перебувати в цьому ринку, в тому числі у ринку купівлі-продажу флоту. Як і будь-який інший ринок, він має певну волатильність, і ми маємо відстежувати тренди на ринку, щоб заробляти не тільки на експлуатації, а й мати можливість оновлювати флот - вигідно продавати та купувати, щоб не зазнавати збитків", - зазначив Юрій Кізлевич.

На питання, чи схиляється компанія до придбання вживаного флоту або ж розглядає можливість будівництва чи купівлі нових суден, він відповів: "З огляду на наші невеликі, порівняно з глобальними вантажопотоками, обсяги експорту й потребу швидко реагувати на виклики, ми будемо фокусуватися на флоті б/в, а саме на тому, який є сьогодні на ринку".

Проте, під час підбору варіантів суден для придбання, за словами Кізлевича, необхідно буде зважати, наскільки вони відповідають чинним та майбутнім вимогам судноплавної індустрії. Наприклад, екологічним нормам, а також, наскільки він є економічним.