З контейнерного термінала "Мостиська" щотижня відправляють три контрейлерні потяги до Німеччини, розповів директор термінала Дмитро Кобзар.

Про це пише ЦТС з посиланням на Rail.insider.

За його словами, контрейлерні перевезення тільки набувають популярності в Україні, проте з термінала вже регулярно вирушають три потяги на тиждень.

"Приїжджає таким чином напівпричіп з Європи, до нього чіпляється голова вантажівки, яка його далі може доставляти до останнього клієнта, робити "останню милю". І так само у зворотному напрямку до нас приїжджають ці напівпричепи, завантажені експортною продукцією, ми їх вантажимо на платформу і вони так само далі попадають в Європу", - розповів він.

Наразі надається послуга доправлення вантажівок залізницею до польського хабу. Далі вони можуть прямувати усією Європою. До Польщі платформи доїжджають у середньому за п’ять днів, і за 7-10 днів можуть бути в Німеччині.

Таким чином доправляють переважно запчастини для автомобілів і кабельну продукцію.

Раніше ЦТС писав, що на терміналі в Мостиськах планують запустити нову контейнерну чергу. Там працюватиме портовий кран RMG, тому швидкість опрацювання вантажів та обʼєми зберігання збільшаться. Новий майданчик планують запустити у 3 кварталі 2024 року.

Нагадаємо, що за результатами роботи у 2023 році компанія "Мостиська драй порт", відома як "Контейнерний термінал "Мостиська", обробила понад 72,4 тис. TEU контейнеризованих вантажів.