На території летовища у Флоренції планують створити власний виноградник, - він буде висаджений на даху головної будівлі аеропорту.

Про це пише ЦТС з посиланням на Zakordon 24.

Американська дизайн-студія Rafael Viñoly Architects презентувала проект оновленого аеропорту, за планом, там розширять термінал, покращать транспортне сполучення, розгорнуть злітно-посадкову смугу та розіб'ють виноградник.

Виноградник вирішили зробити, щоб наголосити на особливості регіону - Тоскана вважається "виноробною столицею" Італії. Лози займатимуть близько 8 гектарів.

Значна частина виробництва вина, ймовірно, здійснюватиметься власними силами.

Провідний винороб з регіону буде обробляти виноградник, а вино буде вироблятися та витримуватися в спеціальних підвалах під дахом термінала, - пояснює представник Rafael Viñoly Architects.

Під виноградниками проект термінала має велику площу, яка, за словами архітекторів, допоможе оптимізувати рух пасажирів.

У планах також передбачено поворот наявної злітно-посадкової смуги на 90 градусів, що зробить її більш пристосованою до сучасних літаків, а також покращить подальше транспортне сполучення через нову систему легкорейкового транспорту.

Rafael Viñoly Architects оголосили, що працюватимуть разом із планувальниками аеропорту, щоб побудувати структуру у два етапи. Перший планується завершити у 2026 році, але доведеться почекати деякий час на другий - він має бути завершений не раніше 2035 року.

Нагадаємо, раніше ЦТС писав, що у польському аеропорту Зелена-Гура-Бабімост було висаджено 150 кущів винограду. Виноградник розташований поблизу пасажирського терміналу. 

Читайте також В аеропорту Нью-Йорка влаштували картопляну ферму