Велика Британія поставить Україні тисячі безпілотників як співлідерка великої міжнародної коаліції, співголовою якої також стане Латвія, повідомив британський уряд на своєму сайті.

Про це пише ЦТС з посиланням на Європейську правду.

Міністр оборони Британії Грант Шаппс оголосив, що Велика Британія разом з Латвією очолить велику коаліцію з надання Україні безпілотних літальних апаратів.

"Я з гордістю оголошую, що Велика Британія і Латвія очолять міжнародну коаліцію з розбудови життєво важливих для України безпілотників. Разом ми надамо Україні можливості, необхідні їй для самозахисту і перемоги в цій війні", - сказав Шаппс.

Як учасниця коаліції, Велика Британія збільшить і впорядкує надання Україні Заходом FPV-дронів. Ці БПЛА, як відзначено, довели свою високу ефективність на полі бою, надаючи операторам ситуаційну обізнаність для ураження ворожих позицій, бронетехніки та кораблів.

Цей проект буде запущений з пакету щодо безпілотників вартістю 200 млн фунтів стерлінгів, про який прем'єр-міністр Ріші Сунак оголосив у січні цього року. 

В рамках цього пакету Британія замовить для України тисячі безпілотників FPV, в тому числі у британських виробників, що дасть поштовх розвитку галузі та сприятиме досягненню пріоритетного завдання прем'єр-міністра щодо зростання економіки, заявили в уряді.

"Велика Британія продовжує робити все можливе, щоб дати Україні те, чого вона потребує - цього року ми збільшили нашу допомогу до 2,5 млрд фунтів стерлінгів і виділили 200 мільйонів фунтів стерлінгів на виробництво безпілотників, що робить нас найбільшим постачальником БПЛА для України", - зазначив міністр оборони.