Апарат директора з економічної та інформаційної безпеки АТ "Укрзалізниця" в рамках комплексних заходів щодо перевірки інформації про розкрадання майна товариства запобіг спробі незаконно вивезти з території структурного підрозділу 16 еталонних гир (складових вагоповірочних вагонів), які є власністю компанії. 

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію АТ УЗ.

Так, 19 жовтня 2023 року працівники Харківського територіального управління Апарату директора з економічної та інформаційної безпеки АТ "Укрзалізниця" із залученням Полтавського загону воєнізованої охорони затримали приватний вантажний автомобіль-напівпричіп, до кузова якого було завантажено 4 еталонні гирі.

"Ще одна гиря перебувала на автонавантажувачі під керуванням начальника дільниці. Навантажувальними роботами на місці керував головний інженер. А ще 11 гир, підготованих для вивозу, було виявлено під час огляду території виробничого підрозділу "Полтавська дистанція вантажно-розвантажувальних робіт", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ринкова ціна подібних гирь - близько 180 тис. грн за одиницю. За автоматизованим бухгалтерським обліком еталонні гирі по регіональній філії не обліковуються та входять до складу основних засобів - вагоповірочних вагонів.

"Документи щодо проведення робіт та переміщення гир на час затримання були відсутні. На місце події було викликано поліцію, слідчо-оперативна група провела огляд", - підсумували в УЗ.