Головний виконавчий директор авіакомпанії Ryanair Майкл О’Лірі представив основний інвестиційний план відновлення української авіаційної галузі обсягом у 3 млрд доларів. Про це йшлося під час зустрічі з командою Міністерства відновлення на чолі із віце-прем’єр-міністром з питань відновлення - міністром розвитку громад, територій та інфраструктури Олександром Кубраковим, пише ЦТС.

"Ключовим в умовах війни для нас залишається збереження придатності авіаційної інфраструктури та кваліфікації персоналу. У той же час відновлення польотів буде можливим як тільки дозволить безпекова ситуація. Проте вже зараз ми працюємо над рішеннями та інвестиційними планами, які дозволять швидко запустити літаки", - заявив Кубраков.

Інвестиційний план включає базування до 30 нових літаків Boeing 737 MAX вартістю понад 3 млрд доларів в 3 основних аеропортах України.

"Таким чином українські громадяни зможуть мати доступ до найнижчих цін на авіаквитки в Європі", - йдеться в повідомленні.  

Також план передбачає повернення до України авіакомпанії за низькими тарифами протягом 8 тижнів після відновлення повітряного простору. Це дозволить виконувати 600 рейсів щотижня з головних аеропортів України.  

"Ryanair була другою за величиною авіакомпанією в Україні до повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року. Після того, як це вторгнення буде успішно відбито, і небо над Україною знову відкриється, Ryanair повернеться в Україну, з’єднавши основні аеропорти України з понад 20 столицями ЄС, і ми тісно співпрацюємо з українським урядом, щоб відбудувати українську авіацію, промисловість та економіку", - наголосив головний виконавчий директор Ryanair Group Майкл О’Лірі.

Крім того, Ryanair планує відкрити щоденні внутрішні рейси між Києвом, Львовом і Одесою, щойно ці аеропорти зможуть їх обслуговувати. 

Загалом, протягом перших 12 місяців після повернення Ryanair готова запропонувати понад 5 млн місць до та з України та в межах країни.