Прямої загрози для судноплавства у портах Дунайського регіону та Великої Одеси через підрив дамби Каховської ГЕС наразі немає. Проте, повноцінна робота з ліквідації наслідків аварії ускладнена через обстріли, що здійснюються російськими військами, і перспективні прогнози можуть змінюватися, повідомила Адміністрація морських портів України на зустрічі з ЄБА. 

Про це пише ЦТС з посиланням на Еlevatorist.

Зазначається, що АМПУ та місцеві органи влади контролюють ситуацію в акваторії портів, а саме: гарантують безпеку судноплавства та запобігають екологічним проблемам техногенного походження.

На зустрічі також обговорили роботу портів Дунаю.

В цьому регіоні у планах АМПУ - розбудова нових накопичувальних майданчиків та реконструкція автошляху М-15, збільшення кількості провідників суден (лоцманів), складів та якірних місць в регіоні, що дозволить забезпечити пришвидшення руху суден і поліпшить ефективність перевантаження вантажів. 

Крім того, тривають переговори з потенційними інвесторами в рамках концесії Чорноморського порту щодо контейнерного терміналу та паромного комплексу.

Щодо інших концесій - триває процес приватизації Стивідорної компанії ДП "Морський Торговельний Порт "Усть-Дунайськ" та приватизація "Білгород-Дністровського морського торгівельного порту" на базі державно-приватного партнерства.