Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, АТ "Укрзалізниця" та Європейський банк реконструкції і розвитку розпочинають реалізацію "Проекту надзвичайної підтримки української залізниці", пише ЦТС.

Проект з бюджетом 200 млн євро передбачає фінансове сприяння у відновленні, модернізації залізничної інфраструктури та оновленні рухомого складу. 

Відповідну Гарантійну угоду щодо реалізації проекту сьогодні, 9 червня, підписали віце-прем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков і керуючий директор ЄБРР з питань Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне. 

"Зважаючи на створені агресором обмеження роботи українських чорноморських портів, наразі Міністерство відновлення особливу увагу приділяє розвитку автомобільної та залізничної логістики на західних кордонах. Йдеться, перш за все, про модернізацію інфраструктури та оновлення рухомого складу. Завдяки фінансовій підтримці ЄБРР ми зможемо суттєво прискорити цей процес та гарантувати безперебійну роботу "Укрзалізниці" в коротко- та середньостроковій перспективі", - зазначив Кубраков. 

Бюджет "Проекту надзвичайної підтримки української залізниці" становить 200 мільйонів євро. Вони надані ЄБРР під державні гарантії. Ці кошти будуть спрямовані на: закупівлю матеріалів для забезпечення стабільного; функціонування залізничних коридорів між Україною та ЄС; придбання локомотивів; фінансову підтримку "Укрзалізниці", необхідну для забезпечення стабільних перевезень.

 Реалізацію проєкту планується розпочати вже в липні цього року.

"Укрзалізниця" та ЄБРР співпрацюють протягом 25 років. За підтримки ЄБРР профінансовано оновлення парку вантажних вагонів УЗ, розширення сполучення з ЄС, в тому числі, побудовано Бескидський тунель. 

Загалом, за цей період сторони реалізували проекти на понад 300 млн євро.