Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило, що в рамках щорічного Саміту Міжнародного транспортного форуму у Лейпцигу українська делегація провела зустріч з представниками концерну Siemens Mobility - предметом зустрічі стала можливість постачання локомотивів для потреб "Укрзалізниці" та локалізації виробництва в Україні, пише ЦТС.

В рамках Саміту українська делегація провела ряд двосторонніх зустрічей з колегами з міністерств країн - учасниць МТФ, представниками Світового банку, Siemens Mobility та секретаріату Форуму.

Окремо Україна ініціювала залучення діяльності МТФ до роботи з координації проектів з відбудови.

"Вже є домовленість про проведення окремого заходу, присвяченого Україні у рамках головування Литви у МТФ. Така співпраця дозволить більш ефективно залучати ресурси для розбудови транспортної інфраструктури та відбудови пошкоджених об’єктів", - йдеться в повідомленні.

Окремою темою перемовин стала можливість передачі автомобільного транспорту для деокупованих територій. "Це важливо у рамках повернення людей додому та відновлення транспортного сполучення із деокупованими регіонами. Готовність до співпраці у цьому напряму висловила, зокрема, Швеція", - додали в відомстві. 

Розбудова пунктів пропуску через державний кордон та підвищення логістичної спроможності України також стала темою перемовин під час зустрічі із партнерами.

"Так, триває робота над проєктом RELINK спільно зі Світовим банком, напрацьовується питання співпраці з Литвою у рамках розвитку коридору Балтійське море - Чорне море - Егейське море в рамках розвитку транс’європейської транспортної мережі (TEN-T)", - підсумували в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.