Авіакомпанія Skyline Express Airlines, яка до березня поточного року називалася Azur Air Ukraine, відновила польоти після більш ніж річної перерви та почала виконувати перевезення з Польщі.

Як пише ЦТС, про початок операційної діяльності компанії в цій країні повідомив Василь Гузь, керівник управління безпеки авіаперевізника.

За даними портала Аvianews, авіаперевізник почав здійснювати рейси з Європи на курортні напрямки на нещодавно отриманому літаку Boeing 757-300 з реєстрацією UR-SLE.

26 травня онлайн-радар Flightradar24 зафіксував польоти цього авіалайнера між Катовіце, Варшавою та болгарським морським курортом Бургас.

Skyline Express став четвертою українською авіакомпанією, яка відновила польоти на пасажирських літаках після російського вторгнення в Україну.

Рейси з пасажирами на замовлення інших авіакомпаній та туроператорів зараз також виконують SkyUp та Windrose. До осені 2022 року такі перельоти здійснювала МАУ, проте авіаперевізник зупинив свою діяльність через конфлікт акціонерів.

За даними державного реєстру юридичних осіб, авіакомпанія Azur Air Ukraine змінила назву на Skyline Express у березні 2023 року.

Авіаперевізник афілійований з туроператором Anex Tour, який активно працював на російському та українському ринку. Відзначимо, що літак з номером UR-SLE, згідно інформації з відкритих джерел, належить турецькій авіакомпанії Mavi Gök Aviation, материнською компанією якої є Anex Tourism Group.

Зараз у росії, як і раніше, продовжує роботу авіакомпанія Azur Air, яку влада США внесла до списку санкцій. Вона літає до Туреччини.

Перейменування Azur Air Ukraine може бути пов’язане з бажанням власників продовжити роботу української авіакомпанії, проте щоб вона не асоціювалася з росією.

Спочатку Azur Air Ukraine мала назву UTair-Ukraine та функціонувала як дочка російської авіакомпанії Utair. У 2015 році авіакомпанію викупили структури Anex Tour, і вона отримала назву Azur Air Ukraine.