Словацька залізниця готова приймати більше вантажів від українських аграріїв. Про це йшлося під час наради представників "Укрзалізниці" та словацьких перевізників 25 травня.

Про це пише ЦТС з посиланням на Rail.insider.

Як наголосив представник перевізника ZSSK Cargo Йозеф Вірба, Словаччина єдиною серед сусідніх країн ЄС скасувала всі обмеження на імпорт агропродукції з України та готова приймати зернові вантажі. Проте, за його словами, жоден вагон з агропродукцією не надійшов на перехід Чоп-Чієрна над Тісоу за минулий тиждень.

Окрім того, Йозеф Вірба звернувся до "Укрзалізниці" із проханням надавати локомотив резервом, аби вивезти порожні вагони зі станції Чієрна над Тісоу до Чопа.

Ситуацію з перевезенням зерна через прикордонний перехід прокоментував заступник директора департаменту комерційної роботи АТ УЗ Валерій Ткачов.

"Представник ZSSK стверджує, що зняті усі обмеження для перевезення зерна в напрямку Словаччини (зокрема й імпорт). Відповідний лист направлено ZSSK в УЗ. Це підтверджують представники ZSSK на нарадах… Тобто юридично УЗ в своїй роботі орієнтується на відповідні листи іноперевізників, які узгоджують приймання вантажу. Але я особисто звернувся до представників Міністерства аграрної політики та продовольства України за роз’ясненням. Мінагро не підтверджує цю інформацію (адже діє рішення ЄС щодо заборони імпорту чотирьох культур). Наразі чекаю роз’яснень від ZSSK", - зазначив представник УЗ.