В Україні з 25 травня 2023 року вступив у силу новий Закон "Про поштовий зв’язок", ухвалення якого дозволило привести у відповідність національне законодавство до законодавства ЄС у сфері надання послуг поштового зв’язку, розмежувати функції НКРЗ, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також поштових операторів.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію "Укрпошти".

Новий закон стане підґрунтям для впровадження нових послуг, пов'язаних з ІТ-технологіями, зокрема нових засобів оплати та способів доставки відправлень.

Закон визначає перелік універсальних послуг, граничну вартість яких встановлює держава, а саме: внутрішні прості та реєстровані листи без оголошеної цінності (рекомендованих) масою до 50 грамів і поштові картки.

Також закон встановлює фіксовану кількість універсальних послуг, які буде надавати призначений оператор поштового зв'язку в Україні. При цьому призначений поштовий оператор не буде отримувати компенсації за надання універсальних поштових послуг, проте буде зобов'язаний надавати їх по всій території країни. Крім того закон дозволяє використовувати електронні марки та легалізує поштомати для "Укрпошти".

Одне із нововведень закону передбачає, що місця міжнародного поштового обміну (ММПО) відтепер будуть закріплені лише тими операторами у яких ММПО внесене в реєстр Всесвітнього поштового союзу. Закон дозволяє використовувати електронні марки та легалізує поштомати для "Укрпошти".

Однією зі змін, яка випливає із нового закону "Про поштовий зв’язок" та націлена на спрощення продуктової лінійки послуг поштового зв’язку - скасування бандеролей. Відтак 1 липня 2023 "Укрпошта" більше не прийматиме та не доставлятиме бандеролі.

"Відміна бандеролей не позначиться на клієнтах: доставка по Україні бандеролі вагою до 0,25 кг коштує стільки ж, скільки і доставка листа аналогічної маси, тобто 18 грн для непріоритетного та 22,5 грн для пріоритетного відправлення. Вартість листа та бандеролі вагою до 1 кг коштує 36 грн та 45 грн, а вагою до 2 кг - 48 та 60 грн відповідно", - йдеться в повідомленні.

Альтернативою бандеролям стануть листи, дрібні пакети та посилки.

Відміна бандеролей буде стосуватися і міжнародної доставки. 

"До впровадження цих законодавчих змін в "Укрпошті" з 1 квітня 2023 була запущена вигідна альтернатива у вигляді продукту "Дрібний пакет PRIME", який з 1 червня стане доступний і для США", - додали в компанії.