Румунія планує провести вимірювання глибин в Кілійському рукаві Дунаю.

Про це пише ЦТС з посиланням на Юг.Today.

Румунська сторона інформує, що найближчими днями хоче розпочати вимірювати глибини й у каналі гирла Бистре, розташованому на українській території.

Міністерство транспорту Румунії проведе перевірки, щоб з’ясувати, Україна проводила днопоглиблювальні роботи чи роботи з експлуатаційного обслуговування та чи може це нести ризик для біорізноманіття дельти Дунаю.

Процедура триватиме 10 днів, в зону буде дозволено доступ трьох вимірювальних суден румунської Річкової адміністрації Нижнього Дунаю.

У Румунії повідомляють, що на заміри глибин на каналі гирла Бистре українська сторона ще не надала письмової згоди. "Письмова угода вкрай необхідна, оскільки канал повністю знаходиться на території України, країни, яка перебуває у стані війни, і потрібні гарантії безпеки та допомога для румунських спеціалістів, які будуть проводити вимірювання", - підкреслює румунська сторона.

Наразі судна чекають на якорі, щоб отримати "зелене світло" та розпочати дії, узгоджені під час переговорів.

Дані будуть оброблені через 30 днів, лише тоді стануть відомі результати, повідомили джерела в Мінтрансі Румунії.

Нещодавно міністр навколишнього середовища Румунії Танчос Барна заявив, що лише після цих вимірювань і аналізу стоку можна буде визначити, чи впливають днопоглиблювальні роботи на дельту Дунаю чи ні.

Наразі Україна призупинила всі роботи.

Нагадаємо, що у лютому 2023 року Міністерство закордонних справ Румунії викликало посла України Ігоря Прокопчука у зв'язку з проведенням гідротехнічних робіт у Кілійському гирлі Дунаю, запросивши доступ власних суден на місце робіт. Бухарест просив роз'яснень, які саме гідротехнічні роботи здійснюються у гирлі Дунаю, а також вимагає припинити роботи, пов'язані з поглибленням дна, якщо вони не пов'язані із підтримкою судноплавства. Українська сторона тоді зазначила, що йдуть роботи виключно з забезпечення навігації до порту Ізмаїл.