За матеріалами Служби безпеки та підрозділів Бюро економічної безпеки України накладено арешт на оптову партію мінеральних добрив російського та білоруського виробництв, виявлену у 170 вагонах, які перебували у Миколаєві на території Морського спеціалізованого порту.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Управління СБУ в Одеській області.

Загальний об’єм вилученого майна становить 11,8 тис. тонн на майже 100 млн грн.

Встановлено, що залізничні вагони з міндобривами прибули в Україну ще до початку повномасштабного вторгнення та перебували в режимі "транзит".

За оперативними даними, вантаж належав двом іноземним компаніям "Уралкалій" та "Білоруськалій".

"У подальшому власники товару планували переправити його до третіх країн для продажу і одержання мільйонних прибутків, частина з яким у вигляді податків пішла б на фінансування війни проти України", - йдеться в повідомленні.

У результаті слідчо-оперативних дій Служба безпеки ініціювала передачу вилученого майна в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів), триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ спільно з детективами Бюро економічної безпеки за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.