У Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомили, що упродовж січня кількість виходів суден із українських портів трималася на рівні 2,7, тобто в середньому це було по 2-3 судна в день. Це фактично один із найнижчих показників за всі місяці існування "зернової ініціативи", пише ЦТС.

Зазначається, що цей показник зумовлений штучним блокуванням роботи "зернового коридору" з боку російських інспекторів.

"Однак за останні дні, станом на кінець січня, ситуація погіршується і добова кількість суден впала до 2,5. Це антирекордний показник", - йдеться в повідомленні.

Попри це, середній тоннаж відправок на одному судні в січні зберігся на рівні 37 тис. тонн, що є найкращим показником за час роботи зернового коридору.

"Але на загальну кількість відправок у січні це позитивно не вплинуло. Так, коридором за перший місяць нового року виїхало лише 2,4 млн тонн збіжжя, тоді як у вересні та жовтні це було понад 4 млн тонн", - додали в міністерстві.

Пшениці у січні відправлено 540 тис. тонн, з них до Африки - 61 тис. тонн.

Всього Україна вже відправила в рамках "зернової ініціативи" 675 суден із вантажем в 18,4 млн тонн. Частка Африки становить 2,3 млн тонн, Азії - 5,1 млн тонн, Європи - 7,5 млн тонн, Близького Сходу - 3,4 млн тонн.