Естонський пасажирський оператор Eesti Liinirongid (Elron) придбає ще 10 двосистемних електропоїздів Škoda Group, скориставшись опціоном у контракті, підписаному в лютому 2021 року. 

Про це пише ЦТС з посиланням на Railway Gazette.

Таким чином, парк поїздів будівництва Škoda Group збільшиться в Естонії до 16 одиниць, а загальна вартість контракту досягла 147 млн євро.

Чотирьохвагонні потяги обслуговуватимуть у тому числі лінію Таллінн-Тарту, завершити електрифікацію якої по всій довжині планують наприкінці 2024 року.

У поїздах для Естонії передбачено низький рівень підлоги, а багатофункціональна зона розрахована на розміщення двох інвалідних крісел та чотирьох дитячих візків.

Частину пасажирських сидінь можна буде оперативно демонтувати, що дозволить перевозити влітку більше велосипедів. Поїзди оснастять пристроями кондиціювання, сучасними системами інформування пасажирів, точками доступу Wi-Fi, розетками під напругу 230 В та роз'ємами USB для підзарядки мобільних пристроїв.

Пасажирам будуть доступні місця двох класів обслуговування. Деякі поїзди обладнають буфетом.

У грудні 2022 року Škoda Group на своєму заводі в Остраві розпочала виготовлення першого поїзда для Естонії. Зараз ведуться зварювальні роботи, протягом кількох найближчих тижнів з'явиться можливість розпочати його складання, а потім і тестування. Другий поїзд буде одразу відправлений до Таллінна для проходження процедури сертифікації. Його доставлять автопоїздом до Риги, а потім залізницею до Естонії. Завершити постачання перших шести поїздів планують до кінця 2024 року.

Новий рухомий склад будується на технологічній платформі RegioPanter, розробленій для Чехії та Словаччини.