Транспортну інфраструктуру Харкова, зруйновану внаслідок російських обстрілів, відновлять на кошти, що виділить Європейський інвестиційний банк. Гроші надійдуть із Трастового фонду технічної допомоги Східного партнерства.

Про це пише ЦТС з посиланням на Raport Kolejowy.

"Ми повинні бути готові почати відбудовувати Україну, коли вона виграє цю війну. Це означає, що ми маємо розпочати підготовку планів відновлення зараз", - сказала віце-президент ЄІБ Тереза ​​Червінська, яка відповідає за діяльність з підтримки України.
 
Грант, отриманий від ЄІБ, підтримає Харків - друге за величиною місто в Україні - у проведенні необхідної підготовки до реконструкції зруйнованої під час війни трамвайної інфраструктури. Крім того, за ці кошти придбають новий рухомий склад.

Це буде наймасштабніша реконструкція громадського транспорту в місті за 30 років. До проекту залучили Харківську міську раду та КП "Салтівське трамвайне депо".

У рамках проекту Харків модернізує трамвайне сполучення за рахунок закупівлі рухомого складу, модернізації колій та інфраструктури депо. Тільки підготовка до реалізації плану коштуватиме 400 тис. євро. Цю суму покриватиме згаданий Цільовий фонд.

Коригувальні заходи розпочнуться наступного дня після завершення російської агресії в Україні, наголошує ​​Червінська. "Це дозволить переглянути існуючу трамвайну інфраструктуру і на цій основі створити для Харкова сучасну систему, більш ефективну та безпечну, а головне - екологічну", - додала вона.  

Після завершення технічної підготовки ЄІБ розгляне фінансування всього проекту. 

Модернізація трамвайної інфраструктури є важливою частиною генерального плану реконструкції Харкова та Програми розвитку міського електричного наземного транспорту на 2021-2025 роки, затверджених ще до війни.

Зазначається, що ЄІБ має довгу історію підтримки модернізації транспортної інфраструктури Харкова. Портфель проектів, які підтримує ЄІБ, включає кредит на 160 млн євро на розширення та модернізацію Харківського метрополітену, підписаний у 2017 році. ЄІБ також надав місту кредит на 10 млн євро на модернізацію тролейбусного парку. Крім того - 45 млн євро на закупівлю нових вагонів метро в 2020 році в рамках рамкової позики Проекту міського громадського транспорту України.