Олександр Кубраков, якого вчора на засіданні ВРУ було призначено віце-прем’єр-міністром з відновлення України - міністром розвитку громад, територій та інфраструктури, розповів, навіщо об’єднують Міністерство інфраструктури та Міністерство розвитку громад та територій, пише ЦТС.

За його словами, об’єднання двох міністерств має на меті досягнення однієї ключової цілі - підвищення ефективності виконавчої влади в питанні управління відбудовою. 

"Особливо це потрібно зараз, коли нашою командою спільно з міжнародними партнерами та громадськістю розробляється Система цифрового управління відбудовою, а також поступово наповнюється Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Ці інтегровані одна з одною системи будуть охоплювати не тільки транспортну інфраструктуру, але й те, за що раніше відповідало Міністерство розвитку громад та територій, - регіональний розвиток, будівництво, розвиток житлово-комунального господарства", - підкреслив Кубраков.

Він також розповів, що об’єднане міністерство матиме краще розуміння загальної картини руйнувань та потреб відновлення, що своєю чергою дозволить значно покращити цифрове управління відбудовою. В тому числі, це важливо для громад, які мають розуміти, що відбувається з відновленням і знають, що їхня позиція буде врахована, а думка почута.

"Окрім цього, наша команда має успішний досвід реалізації масштабних проєктів у співпраці з іноземними державами та бізнесом, міжнародними фінансовими організаціями. Зокрема, спільними урядовими зусиллями у співпраці зі Світовим банком вдалось запустити процес формування Трастового фонду для відновлення України, розпочати стратегічну співпрацю зі США, Великою Британією, Туреччиною щодо відбудови інфраструктури", - додав Кубраков.

Також, за його словами, іншим важливим напрямком роботи буде завершення розпочатих реформ у сфері будівництва.

"Спільно з народними депутатами, іншими міністерствами уже працюємо над ініціативами щодо цифровізації процесів будівництва, децентралізації в сфері містобудування та посилення відповідальності за порушення. Нам є що запропонувати, адже МІУ має успішний досвід антикорупційної реформи в "Укравтодорі", змін у системі ціноутворення та закупівель у дорожній сфері", - зазначив віце-прем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

Крім того, Кубраков підкреслив, що необхідно завершити реформу децентралізації, адже за останні 7 років завдяки децентралізації місцеві громади отримали значний розвиток, але разом з можливостями громади повинні отримати і відповідальність. "При цьому ми точно повинні навести лад у сфері енергоефективності. Перше і головне - термомодернізація", - підсумував він.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що до Міністерства інфраструктури можуть приєднати Міністерство розвитку громад та територій та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.