В Україні за рішенням суду з іноземної компанії судновласника стягнено майже 65 млн грн збитків, спричинених внаслідок забруднення внутрішніх морських вод. Позов прокурора задоволено Господарським судом Одеської області, його залишено в силі постановою Південно-Західного апеляційного Господарського суду. 

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію на Офіс генерального прокурора.

Зазначається, що прокурори в суді довели, що 30 квітня 2020 року в акваторії морського порту Південний під час вивантаження іноземного судна STAVANGER стався неконтрольований скид 8,5 тонн шкідливої для життя та здоров’я людей речовини - суміші пальмового олеїну та пальмового стеарину. 

"Вказані дії є порушенням вимог Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню з суден 1973 року, згідно якої сторони зобов’язуються дотримуватися положень цієї Конвенції і тих Додатків до неї, якими вони зв’язані, з метою запобігання забрудненню морського середовища шкідливими речовинами або стоками, що містять такі речовини, шляхом їх скидання", - йдеться в повідомленні.

Наразі на виконання вказаного рішення суду до бюджету з відповідача вже стягнуто 36,5 млн гривень. Триває робота щодо стягнення іншої частини коштів.

Для забезпечення стягнення збитків, заподіяних внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища,  в роботі прокуратурі сприяли співробітники Управління СБУ в Одеській та Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Одеська та Миколаївська області).