Росія експортує свої нафтопродукти в Європу морським шляхом, не дивлячись на заборону заходити в порти країн ЄС для її суден.

Як пише ЦТС з посиланням на НВ.Бізнес, про це повідомляє проєкт Схеми.

За даними журналістів, рф застосовує для обходу заборони дві схеми. У першому випадку завантажені російські танкери, які виходять із російських портів, зупиняються в Чорному морі біля берегів Румунії, де відбувається перевантаження на іноземні судна. Ці танкери потім доставляють нафтопродукти в порти інших країн, зокрема європейських.

У другій схемі використовується танкер New Legend під прапором Ліберії, який вже п'ятий місяць стоїть у морі біля румунської Констанци. Російські танкери з червня регулярно завантажують його, а New Legend перевантажує нафту та нафтопродукти на інше судно, яке потім заходить в європейський порт або "продовжує естафету" - аж до того, що в порт країни ЄС заходить вже четверте судно в ланцюжку.

Схеми з'ясували, що російські танкери у цих схемах належать компанії Volga Shipping.

Нагадаємо, місяць тому повідомлялося, що росія також, імовірно, використовує Єгипет як проміжний пункт у ланцюгу експорту своєї нафти, аби обходити західні санкції.