Cудноплавний канал через Віслінську косу, що з'єднав Балтійське море з Віслінською затокою та дозволить суднам заходити до польського порту Ельблонг в обхід Калінінградської області рф, вже готовий до відкриття. Робітникам залишилося виконати незначні обсяги робіт на об’єкті.

Про це пише ЦТС з посиланням на Gospodarka morska.

"Ми на фініші, триває прийомка, будь-якої миті підрядник передасть нам весь об’єкт", - заявив В’ячеслав Пьотшковскій, директор Морської адміністрації Ґдині.

Наразі завершуються роботи на хвилерізах, де вкладаються захисні Х-блоки, також залишився незначний обсяг задач по косметичному прибиранню на окремих залізобетонних конструкціях.

Як відзначив Бартош Заблоцький, керівник гідротехнічних робіт консорціуму NDI/Besix (підрядник), всі основні роботи як в захисному порті, так і в самому судноплавному каналі виконані настільки, що можна вже запроваджувати рух суден.

Відкриття каналу заплановане на 17 вересня - 83-тю річницю вторгнення радянських військ в Польщу в 1939 році.

Роботи на Віслинській косі розпочалися у жовтні 2019 року. Наразі завершено перший етап цієї інвестиції. Після завершення реалізації всього проекту судноплавний канал дозволить суднам з осадкою до 4,5 м, довжиною до 100 м і шириною до 20 м заходити в порт Ельблонг. Для цього необхідно буде, зокрема, провести днопоглиблення річки Ельблонг.

NDI_Przekop_Mierzei_sierpie___2022-11

NDI_Przekop_Mierzei_sierpie___2022-10

NDI_Przekop_Mierzei_sierpie___2022-2

NDI_Przekop_Mierzei_sierpie___2022-19

NDI_Przekop_Mierzei_sierpie___2022-17