Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Канади розпочала проєкт на суму у 40 млн доларів для розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства, пише ЦТС.

Зазначається, що ц ініціатива дозволить забезпечити зберігання додаткових 2,4 млн тонн зерна у 2022-2023 роках разом із відповідною технічною підтримкою та обладнанням.

"У цьому сезоні, з початком збору озимих культур у липні та ярих - трохи пізніше у році, в Україні очікують зібрати до 51,1 млн тонн зернових. Із загальної ємності зерносховищ у 75 млн тонн, 14% сховищ пошкоджено або зруйновано, 10% знаходяться на окупованій рф території, а близько 30% залишаються заповненими 22 млн тонн торішнього врожаю, готового до експорту - згідно з даними уряду України", - йдеться в повідомленні.

Нещодавно розроблена Стратегія щодо підтримки зберігання зерна - розширення Плану швидкого реагування ФАО в Україні - спрямована на підтримку Міністерства аграрної політики та продовольства України для забезпечення 4,07 млн тонн зерносховищ, або 25% від загальнонаціонального дефіциту зберігання в 16 млн тонн у 2022-23 роках.

Стратегія також передбачає підтримку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у переробці та експорті сільськогосподарської продукції з України через зміцнення державного потенціалу щодо тестування та сертифікації харчових продуктів, необхідних для експорту на прикордонних об’єктах.

Безпосереднім результатом впровадження Стратегії буде розширення та негайне надання потужностей для зберігання в цей критичний час збору врожаю для українських виробників зернових та олійних культур, тоді як довгостроковий вплив полягатиме в підтримці глобального постачання продовольства.

Це, зі свого боку, зміцнить продовольчу безпеку та захистить засоби до існування на побутовому та національному рівнях в Україні, а також забезпечить іншим країнам, що залежать від імпорту зерна, збереження доступу до належного постачання зерна за прийнятною ціною.

"Завдяки фінансуванню, наданому Міністерством закордонних справ Канади, ФАО надасть засоби для тимчасового та постійного зберігання зерна, включаючи поліетиленові рукава для зберігання зерна, завантажувально-розвантажувальне обладнання та довгострокові модульні сховища, орієнтовані на малі та середні фермерські господарства у 15 областях. Крім того, ФАО закупить лабораторне обладнання на суму до 2 млн доларів для підтримки шести стратегічних лабораторій для проведення тестувань для виявлення хвороб тварин відповідно до правил безпечної торгівлі Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин", - зазначив голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє.