З 1 липня в Україні почав діяти візовий режим для громадян рф.

Два тижні тому таке рішення схвалив уряд з подачі президента Володимира Зеленського, пише ЦТС із посиланням на BBC.

Як відомо, Україна поступово ускладнювала в'їзд росіянам від моменту анексії Криму та початку війни на Донбасі у 2014 році. Спочатку замість внутрішнього почали вимагати закордонний паспорт, росіянам влаштовували ретельні перевірки на кордоні, але на запровадження віз до повномасштабного вторгнення Україна не наважувалась.

"Остаточно розриваємо будь-які зв'язки з росією. Задля протидії безпрецедентним загрозам національній безпеці, суверенітету й територіальній цілісності нашої держави", - так аргументував запровадження віз керівник уряду Денис Шмигаль 17 червня.

Оскільки українське посольство та консульства в росії від початку повномасштабного вторгнення не працюють, російські громадяни по українські візи зможуть звертатися до центрів зовнішнього постачальника послуг. Зараз Україна визначила такою компанією міжнародного оператора VFS Global, який має приймати документи у восьми російських містах: Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Калінінграді, Казані, Новосибірську, Ростові-на-Дону та Самарі. Щоправда, поки що і ця процедура буде недоступна для росіян, оскільки VFS Global через війну закрила роботу своїх візових центрів у росії.

Ще один - наразі єдиний - шлях для росіян отримати візу потребує виїзду за кордон.

Читайте також Бельгія призупиняє видачу туристичних віз для рф