Група "Метінвест" повідомила, що призупиняє видобуток на двох гірничо-збагачувальних комбінатах у Кривому Розі (Інгулецькому ГЗК і спільному підприємстві Південний ГЗК) та скорочує роботу "Каметсталі" в Кам’янському до однієї домни через логістичні чинники, зростання собівартості виробництва та падіння цін на продукцію. 

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію підприємтсва.

Із середини липня також буде призупинено видобуток на Північному ГЗК. Із гірничо-збагачувальних комбінатів Групи в Україні продовжить роботу зі зменшеною потужністю лише Центральний ГЗК.

Зазначається, що призупинення видобутку на ГЗК та перехід "Каметсталі" на роботу однією домною є вимушеною мірою, яку Група максимально відтермінувала з 24 лютого за рахунок власних резервів.

"Головним фактором є продовження російського вторгнення в Україну. Але ситуація в економіці країни також залишається важкою та має тенденцію до погіршення через низку дестабілізуючих факторів, які не дають змогу нашим підприємствам повноцінно працювати та планувати свою діяльність більш ніж на місяць уперед", - повідомили у "Метінвест".

Головними чинниками називається зміни у логістиці гірничо-металургійного комплексу та висока вартість перевезень до кінцевого споживача.

"Раніше всі перевезення готової продукції Група здійснювала морським транспортом. Зараз порти заблоковані, тож ми змушені відправляти продукцію тільки залізницею. Логістичні витрати зросли в декілька разів проти довоєнного часу. Також за всім ланцюгом постачання накопичуються запаси металопродукції, наша готова продукція місяцями стоїть у черзі на кордоні з ЄС", - додали на підприємстві. 

Також серед чинників назвали високу собівартість виробництва металопродукції, що постійно зростає через підвищення цін на енергоносії, значне падіння світових цін на чавун і сталь, скорочення попиту на металопродукцію та обсягів споживання залізорудної сировини через зменшення виробництва металопродукції на європейських підприємствах.

Компанія підкреслила, що залучить працівників до проведення ремонтних робіт та упорядкування території на вищезгаданих активах зі збереженням основного заробітку.