Високий комерційний суд Коломбо видав постанову, яка забороняє літаку російської компанії "Аерофлот" вилітати зі Шрі-Ланки.

Про це пише ЦТС з посиланням на ланкійське видання News First.

Суддя згаданого суду прийняв рішення про затримання російського літака після розгляду скарги, поданої Celestial Aviation Trading Limited (Ірландія), через яку літак було надано в лізинг "Аерофлоту". Постанова залишатиметься в силі як мінімум до 16 червня.

Ірландський заявник подав скаргу, вимагаючи заборонити літаку російської компанії залишати Шрі-Ланку.

2 червня стало відомо, що "Аерофлот" не зміг виконати зворотній рейс з Коломбо до Москви на літаку Airbus A330.

Цей борт в кінці квітня змінив бермудську реєстрацію на російську.

Нагадаємо, що ще в травні Управління цивільної авіації Бермудських островів (BCAA) припинило дію сертифікатів льотної придатності літаків російських авіакомпаній, зареєстрованих на Бермудах.

За інформацією консалтингового агентства IBA, на Бермудських островах було зареєстровано 745 лайнерів російських авіаперевізників.

Після такого рішення бермудського регулятора в рф вирішили надавати іноземним літакам російських авіакомпаній російські сертифікати льотної придатності.

Авіаційне агентство ООН із цього приводу заявило, що будь-яка подвійна реєстрація іноземних літаків, взятих у лізинг російськими авіаперевізниками, суперечитиме положенням ключової угоди, в якій викладаються основні засади глобальної авіації.