На сайті Державної екоінспекції зазначено, що керівника немає. Однак, до прикладу, посаду першого заступника голови обіймає Ігор Яковлєв, який вже працював на цій посаді в часи Януковича.

111

Корупційний скандал з Віктором Канцураком

Другий заступник - Віктор Канцурак теж є новим-старим обличчям екоінспекції. Він вже встиг відзначитись на цій посаді за каденції одіозного міністра екології Злочевського та стати фігурантом гучного корупційного скандалу.

У 2011 році Канцурак входив до складу тендерного комітету Міністерства під час закупівлі супутникових знімків території України у австрійської фірми Austroplan Austrian Engineering GMBH за 49,38 мільйона гривень. Тоді на торги подавала заявку Харківська національна академія міського господарства, яка пропонувала ці фото за 250 тисяч гривень. Через космічні оборудки Національне антикорупційне бюро веде кримінальне провадження.

Однак гучні корупційні кримінальні провадження для наших чиновників - не перепона у гонитві за топ-посадами. Як тільки в Міністерство екології у 2016 році призначили Остапа Семерака – Канцурак посів крісло одного з його трьох заступників. Але через згадані йому кримінальні гріхи від посади був відсторонений.

100

Коли хвиля громадського обурення стихла, Канцурака призначили до Державної екоінспекції. З 2016 року і до сьогодні він досі обіймає посаду першого заступника голови одіозного відомства.

Мільйони Андрія Заїки

У 2018 році детективи НАБУ під супроводом антикорупційних прокурорів розпочали слідство щодо Державної екоінспекції. Але зовсім не через брудні справи. Чиновник Андрій Заїка не вніс в декларацію майна на 27 мільйонів гривень.

Далі читайте на сайті першоджерела