Авіакомпанія British Airways дозволила голосові дзвінки під час польоту, але лише на літаках, оснащених високошвидкісним Wi-Fi від Starlink.
У найближчі два роки компанія планує обладнати такою системою понад 300 бортів, повідомляє Urlaubspiraten, пише ЦТС.
Пасажирам дозволяють дзвонити за двох умов: потрібно говорити тихо та обов'язково використовувати навушники.
Технологія Starlink використовує супутники на низькій навколоземній орбіті, що забезпечує значно меншу затримку сигналу, порівняно з попередніми системами. Цією швидкістю вже користуються United Airlines, Hawaiian Airlines та Alaska Airlines, але вони поки що не дозволяють голосові виклики. Тобто технічних перешкод більше немає, питання лише у політиці авіакомпаній.
У США голосові дзвінки у польоті залишаються фактично під забороною. Федеральна комісія зв'язку (FCC) забороняє традиційні стільникові виклики на борту через ризик перешкод наземним мережам.
У Європі правила м'якші. Європейське агентство безпеки польотів (EASA) дозволяє авіакомпаніям самостійно вирішувати, чи дозволяти дзвінки через Wi-Fi.


