За прогнозами американського авіабудівника Boeing, у найближчі два десятиліття у світі знадобиться 674 тис. пілотів, 716 тис. авіатехніків і 980 тис. бортпровідників для забезпечення експлуатації зростаючого парку повітряних суден.
Як пише ЦТС, такі оцінки наводяться у прогнозі ринку праці у комерційній авіації 2024 року (Boeing's 2024 Pilot and Technician Outlook), який не включає потреби бізнес-авіації.
У Північній Америці потреба в нових пілотах складе 123 тис. чол., і приблизно така ж кількість нових авіатехніків і 184 тис. бортпровідників.
"Попит на авіаційних фахівців продовжує зростати з урахуванням зростання авіапарку, плинності персоналу та динаміки пасажиропотоку, який, як очікується, перевищить докризовий рівень", - прокоментував віце-президент Boeing Кріс Брум.
Дві третини потреби в нових співробітниках припадає якраз на зміну співробітникам, які йдуть на пенсію і йдуть з інших причин, третина - для забезпечення зростання світового авіапарку.
Однак у короткостроковій перспективі через затримки постачання нових літаків у парки найбільших компаній динаміка найму дещо сповільниться навіть у порівнянні з недавнім минулим.
До 2043 року зростання штату йтиме насамперед за рахунок пілотів вузькофюзеляжних літаків - крім регіонів Африки та Європи, де лідирує попит на широкий фюзеляж. Більше половини всіх нових співробітників буде найнято в Євразії, Китаї та Північній Америці, йдеться у прогнозі.
Але щодо динаміки, то найшвидше ростуть ринки Південної та Південно-Східної Азії та Африки. У цих регіонах потреба в авіаційному персоналі за 20 років потроїться.