Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що встановлена причина аварії в перегінному тунелі "синьої" гілки метро - між станціями "Деміївська" та "Либідська" в столиці - це недотримання технології під час будівництва перегону 15 років тому, пише ЦТС.

Він зазначив, що поновити рух поїздів на ділянці планують на початку осені.

"Триває ремонт на перегінному тунелі "синьої" гілки метро - між станціями "Деміївська" та "Либідська". Вже точно встановлено, що аварійна ситуація там виникла через недотримання технології під час будівництва перегону 15 років тому. Наразі будівельники завершили розробку котловану з кріпленням І, ІІ та ІІІ ярусів, а також хімічне закріплення ґрунтів затунельного масиву", - розказав Кличко.

Мер Києва додав, що це дало змогу зупинити проникнення води в конструкції.

"Триває герметизація статичних тріщин та стиків оправи тунелю в місцях болтових з’єднань. Також провели обстеження технічного стану оправи перегінного тунелю по І колії між станціями "Деміївська" та "Либідська". Звіт про його стан буде оприлюднений після завершення всіх експертиз", - підкреслив він.

Кличко також наголосив, що фахівці докладають максимальних зусиль, щоб поновити рух поїздів на ділянці на початку осені.

Роботи на будмайданчику тривають цілодобово. Після завершення ремонту - перед повноцінним відновленням руху - здійснять тестові пуски поїздів.