Завдяки тому, що морські дрони Sea Baby заклали понад 15 підводних мін поблизу акваторії Кримського півострову, Служба безпеки уразила щонайменше 4 ворожі кораблі. Вибухівка була встановлена на маршрутах, якими користуються виключно військові кораблі російських окупантів.

Як пише ЦТС, про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела в СБУ.

"Після перших застосувань морських дронів росіяни побудували більші загородження на вході у порт в Севастополі, що майже унеможливило удари з безпілотників. Тож команда СБУ придумала альтернативу: закладання морських мін. Так звані донні міни зроблені з пластику та важать близько 180 кг, їх важко виявити, оскільки вони занурюються в мул під мілководдя", - ідеться в матеріалі.

За даними американських журналістів, протягом півтора місяця профільна команда відстежувала маршрути морських кораблів і цивільного транспорту, перш ніж відправити SeaBaby для встановлення двох мін. 14 вересня "Самум", ракетний корвет, підірвався на одній із мін, яка пробила діру в його кормі. Він досі на ремонті в сухому доку.

Протягом наступних тижнів SeaBaby курсували, подолавши понад 3000 миль, заклавши ще близько 15 мін. Під час одного з рейсів, виявлений трьома патрульними катерами класу "Раптор", дрон відкрив вогонь із гранатомета, вразивши вороже судно.

11 жовтня великий патрульний катер "Павло Державін" під час входу в Севастопольську бухту пробив собі борт. Він ішов у порт для технічного обслуговування. Тральщики і водолази прочісували територію в пошуках мін, вочевидь безуспішно. "Павло Державін" 13 жовтня був перенаправлений на ремонт в інший порт, але під час виходу з Севастопольської бухти натрапив на міну. Великий буксир, відправлений для його порятунку, також натрапив на міну, і його самого довелося відбуксирувати назад до порту. 

Кілька днів потому вибух також пошкодив сучасний протимінний корабель, один із двох, які знаходяться на службі в росії.

За інформацією The Wall Street Journal - це перший приклад успішного дистанційного мінування у світі.