Україна і ЄС 20 червня підписали угоду про продовження лібералізації вантажних перевезень. Оновлений документ містить пункти, спрямовані на запобігання можливим зловживанням чи порушенням з боку перевізників.

Як пише ЦТС з посиланням на Європейську правду, про це розповіли в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

Серед іншого, українські перевізники, які працюють на умовах "транспортного безвізу" в країнах Євросоюзу, повинні повернути всі фури в Україну до 10 липня, щоб оновити документи відповідно до нових вимог, зазначили в МІУ.

До 10 липня діятиме перехідний період, на що погодилась Єврокомісія.

За оновленою Угодою, всі водії під час виконання перевезення повинні будуть мати при собі документи, що підтверджують наявність ліцензії. Зокрема, українські водії повинні мати витяг про отримання ліцензії англійською мовою з qr-кодом.

Ще одна зміна також стосується як українських, так і іноземних перевізників - це наявність документів на вантаж, якщо транспорт виїжджає порожнім.

Йдеться, наприклад, про належно підписаний перевізником договір чи заявку на перевезення. У цьому документі повинні бути вказані, зокрема, ім'я, адреса та контактні дані відправника.

За ідеєю Єврокомісії, ця норма допоможе запобігти каботажу, тобто перевезенням у межах однієї країни ЄС.

Ще одним оновленням є необхідність маркувати вантажівки, які виконують перевезення відповідно до Угоди. Така норма також спрямована на те, щоб контрольні служби країн могли легко ідентифікувати вантажівки, які виконують перевезення відповідно до Угоди.

Знак для маркування затверджений спільно з Єврокомісією та стосується всіх перевізників. Йдеться про наліпку розміром у 5 см.

Кожен перевізник самостійно може завантажити відповідну наліпку та розмістити її на лобовому склі, де зручно. Наявність наліпки обов’язкова та свідчить про право користуватися положенням Угоди. Якщо ж на вантажівці такої наліпки не буде, це може вважатися порушенням.

Отже, до 10 липня всі вантажівки повинні встигнути повернутись до України, щоб адаптуватися до нових правил та виїхати з України з оновленими документами та маркуванням, зазначили в МІУ. 

Раніше повідомлялося, що через посилення мобілізації, деякі водії не повернулися до України з міжнародних рейсів, залишивши транспортні засоби у Європі.