У тендері на ремонт мосту Метро в Києві брала участь одна компанія - турецька Onur, свідчать дані в системі Prozorro, пише ЦТС.

Компанія запропонувала виконати роботи за 1,995 млрд грн за очікуваної вартості 2,010 млрд грн.

Заявка компанії наразі перебуває на розгляді.

Договір на реставрацію аварійного мосту Метро планують укласти на строк до 31 грудня 2026 року.

"2 млрд гривень на ремонт мосту Метро в Києві. Тендер оголошено 27 травня 2024 року і строк подачі пропозицій 11 червня 2024. Жодна відповідальна компанія, яка не аналізувала проект заздалегідь не встигне подати документи протягом 2 тижнів... Чи потрібно ремонтувати аварійні мости під час війни - так, але це треба робити прозоро з максимальним залученням будівельних компаній", - коментував ситуацію раніше колишній заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань. 

У 2023 році КМДА з посиланням на оцінки європейських фахівців повідомляло, що перебудувати міст Метро коштує щонайменше 500 млн євро.

До початку повномасштабної війни розроблявся проєкт і обговорювалося фінансування об'єкта із залученням експертів ЄБРР. Війна цю співпрацю поставила на паузу, тому місто почало розробляти проєкт першочергових протиаварійних робіт та вирішило розпочати оновлення мосту Метро з 2024 року.

Частину цього мостового переходу - міст через Русанівську протоку - капітально оновили в 2020 році.

В Києві шість автомобільних мостів через Дніпро, і міст Метро - один із найстаріших. Його ввели в експлуатацію в 1965 році.