Британсько-австралійський видобувний концерн Rio Tinto інвестує 143 млн доларів у будівництво науково-дослідного центру в Західній Австралії для подальшого дослідження ефективності технології BioIron, що дозволяє отримувати залізо прямого відновлення (DRI).

Про це пише ЦТС з посиланням на ГМК Центр.

Створенню науково-дослідного центру у стратегічній промисловій зоні Рокінгем (на південь від Перта) сприяли успішні випробування інноваційного процесу виробництва DRI на пілотному заводі в Німеччині.

BioIron використовує біомасу та мікрохвильову енергію замість вугілля для перетворення залізної руди з Пілбари на DRI. Процес виробництва сталі з використанням DRI має потенціал для скорочення викидів вуглецю на 95% порівняно з традиційним методом виробництва у доменних печах.

Проєкт передбачає будівництво пілотної установки, яка буде в 10 разів більша від агрегату в Німеччині. Таким чином, інноваційний процес виробництва DRI буде випробувано в напівпромислових масштабах. Потужність сягатиме однієї тонни заліза прямого відновлення на годину.

Завод був спроєктований у співпраці з Ноттінгемським університетом, корпорацією Metso та західноавстралійською інжиніринговою компанією Sedgman Onyx. Виготовлення обладнання розпочнеться цього року, а введення в експлуатацію очікується у 2026 році.

У науково-дослідному центрі працюватимуть близько 30 штатних співробітників, а також буде обладнано приміщення для тестування обладнання, що сприятиме подальшому розширенню технології BioIron, розвитку робочої сили, яка має високу кваліфікацію в галузі декарбонізації сталі, та підтримці університетів і дослідницьких організацій Західної Австралії.

"Світ потребує низьковуглецевої сталі, щоб досягти нульового рівня викидів, і ми працюємо над тим, щоб зробити це реальністю, знаходячи кращі способи перетворення нашої руди з Пілбари на сталь. BioIron - це перша в світі технологія, яка має потенціал відігравати значну роль у майбутньому низьковуглецевої сталі. Цей науково-дослідний центр дозволить продовжити випробування процесу BioIron, продемонструє інноваційний потенціал Західної Австралії і ще раз підтвердить прихильність Rio Tinto підтримці та сприянню декарбонізації сталеливарної промисловості", - коментує гендиректор залізорудного підрозділу компанії Саймон Тротт.