Україна перебуває на завершальному етапі переговорів щодо відновлення поромних перевезень з Азербайджану в Україну, повідомив голова Адміністрації морських портів України (АМПУ) Юрій Литвин.

Про це пише ЦТС, посилаючись на Інтерфакс-Україна.

"На завершальному етапі перебувають переговори щодо відновлення поромних перевезень з Баку в Україну і транзитом через усі країни, які проходять судна. Найближчим часом, ми сподіваємося, що поромна переправа запрацює", - сказав він.

Водночас Литвин наголосив, що робота поромної лінії залежатиме від ринку - від урожайності сільгоспкультур, від роботи всього сільського господарства, від номенклатури вантажів на експорт-імпорт і функціонування економіки загалом.

"За порти можете бути спокійними. Вони працюватимуть у режимі 24/7. Усе необхідне для цього в нас є. Сподіваємося, що гроші, які ми спільно заробляємо, будуть інвестовані в інфраструктуру портів, і її буде оперативно відновлено", - наголосив голова АМПУ.

Литвин уточнив, що АМПУ ставить перед собою пріоритетне завдання в найближчі два роки відновити інфраструктуру портів щонайменше до довоєнного рівня, для чого організації необхідно 9-9,5 млрд грн.

Відзначимо, що мова, очевидно, йде про те, що вантажі з Азербайджану доставлятимуться залізницею на грузинське узбережжя, звідки поромом доставлятимуться до одного з українських портів. 

Нагадаємо, ЦТС писав, що поромна переправа Чорноморськ (Україна) - Поті (Грузія) може відновити роботу вже навесні поточного року. Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков в березні 2024 року зазначав, що Україна вже має кілька потенційних судновласників, а також потенційних перевізників для організації залізничного й автомобільного сполучення Чорноморськ-Грузія-Болгарія-Туреччина.

Читайте також Користуючись нагодою: Чому Україна має виштовхати росію с транзиту Китай-ЄС